Jestem w trakcie sprawdzania zużycia także Kaluś dokładnie Ci nie powiem w tej chwil. Mam tylko przybliżone dane z pojedynczych sztuk.
Lukas może by i warto jeszce troche obniżyc koszty, ale póki co robię według zaleceń żywieniowców i sprawdzam efekty. Fakt pasza jest mocna, ale dzięki temu mocno wzrosła odpornosc stada, cos takiego jak "selekty" o których mówił muchozolali zniknęły i sie nie pojawiają.
Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207
widzisz jak to dobrze jak kilku świniarzy rzeczowo ze sobą pogada. Ja bym jeszcze barakiemu soję na rzepak chętnie zamienił bo energii tam nie brakuje, chociaż na kilka dni temu soja z dowozem była przez moment po 1750 a rzepak nadal po około 1200 więc może nie ma sensu, ale to jego wybór i jego decyzja.
Tabou nie znam się na układaniu receptur więc zdałem się na żywieniowca i jego wiedzę, ale napewno masz racje że da się tu jeszce obniżyć koszty.
Inna sprawa to fakt że zużycie rzeczywiste tej paszy jest sporo niższe niż podałem w kalkulacji.
Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207
Po 50 zł za kuku to jak ktoś kupił to zapłacił i musiał to rozdrobnić , zapakować , przywież do mieszalnika i rozpakować . Po tylu ruchach jak liczycie wciąż 50 zł , to jest to co najmniej niepoważne . Żyto sąsiad w żniwa sprzedał po 80 zł , Kuku po 60 też wielu sprzedało i to w cenach netto . Wciskałeś niedawno na siłę Baraki tani tucz "pod gołym niebem " a teraz wziąłeś się za kreatywna licznie kosztów . Papier wszystko przyjmie , rzeczywistość niestety nie . Głupotą chcecie nas karmić i myślicie że to się znów uda Nawet soję , czy śrutę rzepakową każdy musi rozładować i od nowa dotransportować do mieszalników i tu koszty też automatycznie się podnoszą .
baraki ,jak wyprodukujesz tucznika 120 kg ,za 400zł i srzedasz go 09 za 4,4 +vat , to twój zysk wyniesie ok.170 zł
jesteś rolnikiem więc ,komu służy takie pierdolenie
chcesz robić kalkulacje , to uśrednij dostępne pasze ,policz inne koszty, napisz, to pokarzesz rzeczywiste koszty jakie ponoszą 90%hodowców.
na tą chwile wychodzi że cana jast jeszcze za wysoka, przemyśl to

Tak jak pisałem qq pełne ziarno pakowane w bb
bb 12zl
folia 7zl
Em 3zl
tj 22zl przez 1.3t tj 17zl do tony qq czyli 7zl do tony paszy gotowej.
Sory mój błąd że o tym zapomniałem.
Wszelkie rodzaje transportu zbóż czy też śrutownik napędzany jest na strom który i tak w całości przyjmuje w kosztach stałych produkcji tucznika także dodanie tego kosztu do śrutowania powodowało by podwójne liczenie kosztu tego prądu.
Ale to nie są duże pieniądze
dla 1 tony
15kw x 45minut
3kw x 15 minut.
Także Panowie o zaniżanie kosztów u mnie się nie bójcie bo każda Fv jest gdzieś do kosztów przypięta.
A że kredyt trzeba spłacać trzeba koszty w ryzach trzymać.
Martinus (ur ok 1790r) -> Mateusz -> Wawrzyn -> Wojciech -> Jan -> Zdzisław -> No i ja w linii prostej
Spptch@wp.pl

baraki ,jak wyprodukujesz tucznika 120 kg ,za 400zł i srzedasz go 09 za 4,4 +vat , to twój zysk wyniesie ok.170 zł
![]()
jesteś rolnikiem więc ,komu służy takie pierdolenie
![]()
chcesz robić kalkulacje , to uśrednij dostępne pasze ,policz inne koszty, napisz, to pokarzesz rzeczywiste koszty jakie ponoszą 90%hodowców.
na tą chwile wychodzi że cana jast jeszcze za wysoka, przemyśl to
To teraz odejmij sobie przykladowo
40zl na kredyty
40zl na inwestycje
40zl na życie
I już cudów nie ma choć myslę że Baraki jakby wszystkie koszta dokładnie policzył to do 450zl dobije.
Martinus (ur ok 1790r) -> Mateusz -> Wawrzyn -> Wojciech -> Jan -> Zdzisław -> No i ja w linii prostej
Spptch@wp.pl

Baraki a możesz jeszcze parametry na lk/lp podać ? qq+soja+premiks jak to się bilansuje ciekawy jestem.
Widzę też, że nie cudujesz z żadnymi zakwaszaczami, toxisorb itd. chyba, że w premiksie już są te dodatki.

LP
qq 400(480) 200zl
otreby 200 150zl
mieszanka 325 260zl
premiks 25 75
rzepak sr 50 65
mycofix 30zl
inne 20zl
razem 800 netto
LK
koncentrat 250 550zl
qq 400(480) 200zl
mycofix 30zl
mieszanka 350 280zl
inne 20
razem 1080 netto.
Martinus (ur ok 1790r) -> Mateusz -> Wawrzyn -> Wojciech -> Jan -> Zdzisław -> No i ja w linii prostej
Spptch@wp.pl
Macie racje że brakuje tu robocizny i kosztów big baga do kukurydzy, z tym ze ja już miałem wrki jako odpad po mieszance, także tylko worek foliowy za 7 zł można doliczyć na 1,3 t czyli do tony 5. Energia do śrutowania doliczyłem do kazdego tucznika.
Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207
Tą mokra kukurydze to liczcie po 600. Po 500 to jedynie jakis nie zorientowany sprzedawał, albo jak ktos nie fartowny kontrakt podpisał. Obowiązująco ceną było 510, 550 netto co z pozostałymi kosztami da 600. Wtedy nikt sie nie będzie czepiał. A porównywanie kukurydzy kiszonej do mieszanki, to jedynie jak ktos nigdy kukurydzy nie dawał i jakiś żywieniowiec mu nawciskał pierdołów. Na kiszonej świnie puchną w oczach, przyrostów nie da się z niczym porównać. To chyba dzieki strawności zakiszonych w niej składników. A że można ją sprzedać, fakt. Ale ja zajmują się hodowlą, nie przywykłem do sprzedaży zboża jak większość na tym forum. I choć czasem człowiek się narobi za darmo, to i tak hoduje. Gorzej jak trzeba dołożyć i szukać po świecie zboża.
Żeby jeden big bag przywież , to w te mrozy traktor z pół godziny musi pracować . Jak zaczniecie uruchamiać na 5 minut i gasić , to jedna zima i po silniku i koszty paszy dopiero Wam wzrosną .
baraki ,jak wyprodukujesz tucznika 120 kg ,za 400zł i srzedasz go 09 za 4,4 +vat , to twój zysk wyniesie ok.170 zł
![]()
jesteś rolnikiem więc ,komu służy takie pierdolenie
![]()
chcesz robić kalkulacje , to uśrednij dostępne pasze ,policz inne koszty, napisz, to pokarzesz rzeczywiste koszty jakie ponoszą 90%hodowców.
na tą chwile wychodzi że cana jast jeszcze za wysoka, przemyśl to
A komu ma służyc jak nie rolnikom?
Jaki pożytek maja rolnicy że ktos im pokaże taka technologhie gdzie trzeba dokładac do tucznika? Chyba żaden.
Ja pokazuje jak można obniżyc koszty, byc może komus pomogę poprawic dochodowość, jeśli ktos uważa że pisze bzdury to ma do tego święte prawo a ja nie mam zamiaru go na siłe przekonywac ze jest inaczej.
Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207
Żeby jeden big bag przywież , to w te mrozy traktor z pół godziny musi pracować . Jak zaczniecie uruchamiać na 5 minut i gasić , to jedna zima i po silniku i koszty paszy dopiero Wam wzrosną .
Traktor sobie w ciepłym garażu stoi.
Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207

Żeby jeden big bag przywież , to w te mrozy traktor z pół godziny musi pracować . Jak zaczniecie uruchamiać na 5 minut i gasić , to jedna zima i po silniku i koszty paszy dopiero Wam wzrosną .
A kto każe odpalać na jednego bb. można ze złomu zrobić fajny podest z 80cm wysoki, zamontować w paszarni przywieżć z 5 bagsów postawić na nim i od dołu dojście bajeczka.
Martinus (ur ok 1790r) -> Mateusz -> Wawrzyn -> Wojciech -> Jan -> Zdzisław -> No i ja w linii prostej
Spptch@wp.pl
Lukas właśnie mam taki podest zrobiony! Łapie baga chwytakiem do bel, wieszam na podeście rożcinam duł i sciskam parę razy chwytakiem dla spulchnienia a dalej już sobie żmijeczką (która steruje dozownik wagowy) do mieszarki pomyka.
Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207
,,podobają" mi się ludzie co to, 4 m-ce mają z czymś do czynienia i już wszystkie rozumy pozjadali.

Nie pozjadali tylko kombinują jak w danych warunkach obniżac koszty i w miare możliwości ułatwiać pracę.
Martinus (ur ok 1790r) -> Mateusz -> Wawrzyn -> Wojciech -> Jan -> Zdzisław -> No i ja w linii prostej
Spptch@wp.pl
Kiszoną kuku karmicie 2 miesiące z kawałkiem ,zostalo Wam pewnie jeszcze na dwa tygodnie sądząc po jej ilości w paszy
a o ile się nie myle rok ma 12 miesięcy
baraki ty to na wszystko masz ciekawa odpowiedz a to ogrzewany garaz tez koszt ato podescik a to a tamto Gratuluje jednak to wszystko kosztujeNIE robcie znas durniow Dzisiaj rozmawialem z trzema wetami Niestety przy moim statusie zdrowotnym stada i pelnej profilaktyce 20 zl nie starczy.
Na moje slowa o zmianie stada Daj sobie spokoj masz niezle moze byc tylko gorzej Podobno w Polsce nie ma stad bez chorob ,a u was wystarcza 5zl Ponownie sklada m oferte zakupu zdrowych loszek Badania w Gnieznie potem zaplata PILNE

jak masz w miarę zdrowe prosiaki w tuczu to od 20kg masz jakieś 8-10zł
jak od 30 to 6,4-8zł
jesli chcesz zaszczepic na cirko to jeszcze koszt szczepionki
ale to cykl otwarty
gdzie połowa leków to jest na adaptacje do warunków
jak masz zamkniety to licz jeszcze na selekty produkcyjne czyli słabsze pepy jajca itp tego masz ok 20% w kazdym miocie takie są
jesli nie masz problemów z rozrodem czyli poronienia itp
skłaniał bym sie zrobić profil dla myc app i zzzn i do tego robactwo
To, co było, jest tym, co będzie, a to, co się stało, jest tym, co znowu się stanie,
Sami się łapiecie we własne sidła . Ogrzewanie garażu kosztuje i to nie mało , ściskanie też kosztuje . Chyba że na dyskotece będziemy chcieli się ściskać , to i może za friko . Lukas nie mam zamiaru Ciebie cię czepiać , ale my rolnicy sami się oszukujemy nie licząc wszystkiego .
baraki ty to na wszystko masz ciekawa odpowiedz a to ogrzewany garaz tez koszt ato podescik a to a tamto Gratuluje jednak to wszystko kosztujeNIE robcie znas durniow Dzisiaj rozmawialem z trzema wetami Niestety przy moim statusie zdrowotnym stada i pelnej profilaktyce 20 zl nie starczy.
Na moje slowa o zmianie stada Daj sobie spokoj masz niezle moze byc tylko gorzej Podobno w Polsce nie ma stad bez chorob ,a u was wystarcza 5zl Ponownie sklada m oferte zakupu zdrowych loszek Badania w Gnieznie potem zaplata PILNE
Stanisław postawiłem sobie taki budyneczek który pełni rolę warsztatu w którym moge sobie zima podłubac przy maszynach, mam tam piecyk na drewno, także to nie jest tak że robiłem garaż specjalnie po to żeby traktor do big bagów tam zimą trzymać, to raczej do produkcji polowej bardziej trzeba by liczyc w koszty.
Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207
Muchozol skąd Ty te selekty bierzesz?
Kastruje prosięta w 1 max 2 dobie, jeśli mimo to trafi sie przepuklina to staje sie pokarmem dla psów, to samo z pępkową. Prosiak który opuszcza porodówke każdy jest oglądany i jak ma jakies wady typu przepuklina, spuchniete stawy, jest eliminowany. Na odchowalnie trafia tylko w pełni zdrowy wartościowy prosiak i taki juz zostaje do końca tuczu, nie dostaje już żadnych leków.
Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207
jak masz w miarę zdrowe prosiaki w tuczu to od 20kg masz jakieś 8-10zł
jak od 30 to 6,4-8zł
jesli chcesz zaszczepic na cirko to jeszcze koszt szczepionki
ale to cykl otwarty
gdzie połowa leków to jest na adaptacje do warunkówjak masz zamkniety to licz jeszcze na selekty produkcyjne czyli słabsze pepy jajca itp tego masz ok 20% w kazdym miocie takie są
jesli nie masz problemów z rozrodem czyli poronienia itp
skłaniał bym sie zrobić profil dla myc app i zzzn i do tego robactwo
Hm ze szczepień to tylko żelazo i odrobaczanie więcej wet nakłuje świnie przy braniu prób na Aujeszky no ale tylko 20 loch
baraki to jak mam jedna kotlownie na dom warsztat chlewnie,porodowki to idac Twoim tokiem myslenia dom iwarsztat przy okazji,chyba zaloze sobie opomiarowanie ciepla iwlicze sobie to w koszt hodowli Nikt mi nie zabroni
Powiedz przy kontroli PIW ze karmisz psy selektami Zycze powodzenia baraki

Powiedz przy kontroli PIW ze karmisz psy selektami Zycze powodzenia baraki
Większość nas tak robi co nie znaczy że trza się tym przed PIWem chwalić.
Moje pieski zimą karmy nie ruszą
Martinus (ur ok 1790r) -> Mateusz -> Wawrzyn -> Wojciech -> Jan -> Zdzisław -> No i ja w linii prostej
Spptch@wp.pl
jakby piw kazdy sie chwalil co robi, to juz chyba by nikt nie trzymal

Kolega to gotował w parniku. Psuły sie mniej
- 11 Fora
- 2,099 Tematy
- 129.8 K Posty
- 0 Online
- 5,387 Członkowie